Okulary

Okulary noszą nawet osoby, które nie mają wady wzroku

Autor zdjęcia: iokulary.pl

Dwadzieścia lat temu okulary były niechcianą rzeczą. Okulary były powodem smutku i żalu. Dzieci były przezywane okularnikami i okularnicami lub innymi jeszcze gorszymi słowami. Okulary były jak wyrok. Pamiętam, że gdy ja zaczynałam nosić okulary to w klasie była jeszcze tylko jedna dziewczynka, która miała chore oczy i ona często płakała w klasie, gdy chłopcy jej dokuczali. Ja na szczęście nigdy nie usłyszałam, że jestem gorsza bo noszę okulary, ale moi bliscy już tak.

Okulary są ok

W ciągu tych dwudziestu lat sytuacja bardzo się zmieniła. Wynika to chyba z tego, że coraz więcej osób jest zmuszona nosić okulary. Zaczęto bowiem okulary postrzegać jako coś dobrego. Co więcej, okulary stały się stylowy dodatkiem, które noszą prawie wszyscy. Okulary noszą nawet osoby, które nie mają wady wzroku. Ta moda na okulary sprawiła, że nawet największe domy mody produkują dziś okulary i można sobie kupić na przykład oprawki Ralph Lauren czy Dolce Gabana (więcej: https://iokulary.pl/pol_m_Okulary-Korekcyjne_Okulary-Korekcyjne-Ralph-Lauren-1316.html) Oczywiście cena będzie odpowiednia do marki, ale prawdziwych fanów nie odstrasza nawet bardzo wygórowana cena.  Ważne by mieć okulary od projektanta. No cóż o gustach się nie dyskutuje.

W okularach zmieniło się również to, że dużo bardziej zwiększyła się liczba oprawek do wyboru. Kiedy ja wybierałam sobie pierwsze okulary to praktycznie nie było oprawek dla dzieci. Obecnie otwierane są sklepy optyczne, które specjalizują się tylko i wyłącznie w okularach dla dzieci. Ta różnorodność i możliwość wyboru jest bardzo dobra. Dzięki nie, my klienci, możemy wybrać sobie okulary takie jakie chcemy a nie takie jakie akurat są dostępne.

Nosze okularów jest modne. Noszą je gwiazdy znane z kina i telewizji. Ja uważam, że jest to dobry trend, który wielu osobom uzmysłowi, że o oczy także trzeba dbać. Noszenie okularów to jest właśnie dbanie o swoje zdrowie.